Blog

Kratom – kouzelná bylina z jihovýchodní Asie

Kratom – kouzelná bylina z jihovýchodní Asie

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují psychoaktivními a léčivými účinky. Již krátce po konzumaci navozují stavy lehké euforie, uvolnění, zlepšují soustředěnost a ulehčují fyzickou i psychickou námahu a zmírňuje bolest. 
Více...
Ivan čaj - elixír života našich předků

Ivan čaj - elixír života našich předků

Příroda nám dává vše potřebné pro náš život a naše zdraví. Jen my jsme zapomněli, jak tyto dary přírody používat. Lidová moudrost, předávaná z generace na generaci nám zde zanechala informace o mimořádných vlastnostech Ivan čaje. Ivan čaj je již od pradávna unikátním nástrojem přírody, který umožňuje celení těla i jemnohmotných těl.
Více...
OHEŇ S HROMNICÍ

OHEŇ S HROMNICÍ

Další sabat s vonným dýmem a kouřem Dým s Ewou.  Letošní druhá lednová plná Luna se zhluboka nadechne a pod příkrovem chladu a sněhu je cítit probouzející se Život. Slabě pulsující nová naděje i příslib tvůrčí plodnosti do každé buňky těla. Je to čas, kdy všechny přírodní národy i pohanské tradice připomínají posun v Kole Roku. Podle kalendáře svátek slaví Hromnice. 
Více...
CO JE PRO VÝROBCE ČOKOLÁDY AJALA DŮLEŽITÉ?

CO JE PRO VÝROBCE ČOKOLÁDY AJALA DŮLEŽITÉ?

AJALA znamená v mayském jazyce probuzení. AJALA je čokoládová manufaktura z Brna. Čokoláda AJALA touží probudit vaše chuťové pohárky, chce ukázat, jak doopravdy chutná pravá čokoláda připravená jen z výběrových kakaových bobů a třtinové šťávy. Taková čokoláda, která není nezdravou cukrovinkou, ale opravdovým pokrmem bohů plným chuti a zdraví prospěšných látek. Nenajdete v ní žádné zjemňující přísady, tuky ani jiné přidané látky, zato obsahuje velkou porci Lásky. Manufaktura AJALA vytváří udržitelné vztahy mezi farmáři i lidmi milujícími čokoládu a zodpovědným přístupem se stará o blaho naší planety. Kvalitní vysokoprocentní čokoláda obsahuje antioxidanty. Obsahuje theobromin, který má podobně povzbuzující účinky jako kofein. Kakaovník se pěstuje v tropických oblastech po celém světě, přičemž se rozlišují tři odrůdy: forastero, criollo a trinitario. Nejkvalitnější a nejvzácnější je odrůda criollo.
Více...
Dým s Ewou / Vykuřování o Zimním Slunovratu

Dým s Ewou / Vykuřování o Zimním Slunovratu

Setkání s magickým světem vonných dýmů a vykuřovacích látek, které se tradičně pojí se Svátkem Světla - Zimním Slunovratem nebo také po našemu, Kračunem. Co naše Předky vedlo k tomu, že přiznali tomuto období v roce právě tento význam? Pohovoříme o důvodech k vykuřování - očistě příbytků, a jejich způsobech v tomto potemnělém i intenzivním období. Budeme vykuřovat pryskyřicemi i bylinami, které se používaly již v době před několika tisíci lety a stále jsou účinné a léčivé. Promluvíme o modlitbě, záměru, oltáři, o rituálu.
Více...
PODZIMNÍ DÝM S EWOU

PODZIMNÍ DÝM S EWOU

Srdečně zveme!!! Setkání s magickým světem vonných dýmů a vykuřovacích látek různých kultur světa. Pohovoříme o umění vykuřování, důvodech, způsobech, nástrojích i o možnostech vykuřování a vhodných situacích k jeho využití. Budeme vykuřovat pryskyřicemi i bylinami, které se používaly již v době před několika tisíci lety a stále jsou účinné a léčivé. Promluvíme o modlitbě, záměru, oltáři, o rituálu.
Více...
Parfémy a olejové esence SONG OF INDIA

Parfémy a olejové esence SONG OF INDIA

SONG OF INDIA/R.EXPO  je již od roku 1932 značkou jedinečné kvality. Je jedním z předních dovozců a distributorů vonných tyčinek, kuželů a přírodních bylinných produktů - olejů, parfémů, mýdel, šamponů, i svíček, a z Indie pocházejících výrobků tradičních řemesel. Výhradně ruční prací vytváří překrásné výrobky pouze na bázi rostlinných extraktů a čistých esenciálních olejů. Přináší svým zákazníkům uklidňující vůně, které obohacují atmosféru a čistí okolí.
Více...
Jarní Dým s Ewou

Jarní Dým s Ewou

Setkání s magickým světem vonných dýmů a vykuřovacích látek různých kultur světa. Pohovoříme o umění vykuřování, důvodech, způsobech, nástrojích i o možnostech vykuřování a vhodných situacích k jeho využití. Budeme vykuřovat pryskyřicemi i bylinami, které se používaly již v době před několika tisíci lety a stále jsou účinné a léčivé. Promluvíme o modlitbě, záměru, oltáři, o rituálu.Povzbudíme tvořivý potenciál našeho cítění a čichu. Díky očistným a harmonizujícím energiím vykuřovadel se přiblížíme svému nitru, vlastní intuici a svému Zdroji, ke kořenům i k vizím.
Více...
Tanec Fénixe

Tanec Fénixe

Protančete se energií Fénixe a napijte se z jeho síly, moudrosti a živosti! Je symbolem obnovy života a cyklických fází, přináší změny v životě a růst. Vtančete se do prvních jarních dnů s jeho moudrostí a obnovte své síly.Vlétne-li vám do života Fénix, přinese vám sluneční i zemské světlo, staré vědění a moudrost. Napomáhá na cestě k nalezení vnitřní rovnováhy.
Více...
Zpěv Velryb... celodenní Cesta Tance

Zpěv Velryb... celodenní Cesta Tance

Velrybo ...mohutných oceánů, tys to všechno viděla.Tajemství věků je slyšet ve tvém hlasu.Nauč mě jak slyšet tvá slova ...Den plný tance, pohybu a rituálu se vším, co Velryba symbolizuje.Rituální tanec s těmito silovými zvířaty je plný jemné a láskyplné energie. Ztělesňuje hravost, porozumění, uvědomění a moudrost.
Více...
Čokoládová renesance

Čokoládová renesance

Martin Šuba, konzultant v mezinárodním obchodě, cestuje hodně, rád a na vlastní pěst. Na jaře roku 2014 se ocitl v Guatemale. Mimo jiné tu ochutnával čokoládu netradičně upravenou do tvaru doutníků, kterou tu připravují Mayové, a nemohl se té chutě nabažit.
Více...
Tanec se SILOVÝM ZVÍŘETEM PRO ROK 2016 - s Michaelou Petersen

Tanec se SILOVÝM ZVÍŘETEM PRO ROK 2016 - s Michaelou Petersen

Tento tanec je již plně obsazen!
Více...