Příspěvky

Váš šálek pravé indiánské kávy... kolumbijské Café Arhuacos

Váš šálek pravé indiánské kávy... kolumbijské Café Arhuacos

Přátelé Bylïn připojte se s námi k pomoci indiánskému kmeni Arhuacos, který stovky let žije v dokonalé symbióze s přírodními zákony, udržuje tradiční rituály a věnuje se poctivému pěstování kávy a čokolády. Zdá se ale, že pokora a respekt k matce Zemi ztrácí v moderní společnosti hodnotu a důležitost. I proto jsou příslušníci indiánského kmene Arhuacos na prahu vyhubení.
Více...
Ewïny Bylïny / Praktická dílna: Vykuřování a vonné látky

Ewïny Bylïny / Praktická dílna: Vykuřování a vonné látky

Vykuřování je dobrý způsob jak začít a skončit den, jak se starat o sebe, o svou rodinu, o prostředí, v němž pobýváme, a o věci, s nimiž jsme ve vzájemném vztahu. Vykuřování podporuje modlitbu, léčbu, výživu, pozornost a integraci. Vyjadřuje duchovní pravdu a sílu. 
Více...
Šalvěje

Šalvěje

Šalvěj - Královna mezi léčivými bylinami. V lidovém názvosloví označována jmény královská bylina nebo babské ucho. V minulosti považována za všelék, lidová rčení tvrdí: „Proč by měl člověk zemřít, když v zahradě roste šalvěj.“ či „Kdo chce navěky žít, májovou šalvěj musí pít.“ Je to mimořádná a silná bylina pracující zejména s naší ženskou polaritou – intuicí, komunikací. Léčí nemocný krk, desinfikuje ústa, pomáhá při „ženských“ potížích. Vůně i chuť šalvěje je nezaměnitelná, intenzivně aromatická, svíravě nahořklá. Šalvěj je hodna úcty pro svou léčivou sílu a vyžaduje své místo na výsluní. Jako každá „ženská“ rostlina – jako každá žena – má však i své nebezpečné stránky. U růže jsou to trny, u šalvěje toxická látka thujon. 
Více...
Ve stopách Jaguára a Černého Pantera

Ve stopách Jaguára a Černého Pantera

Černý Panter i Jaguár vás zvou na úžasnou cestu tance a sdělují vám: je čas sundat masku a být tím kým jste, žít život plně a intenzivně Dobře maskovaní se kradou neproniknutelnou džunglí. Působí nebezpečně a silně. Jejich pohyby jsou opatrné a sebejisté. Jako silové zvíře vám darují nadpřirozené schopnosti. Mají schopnost rozumět chaosu a orientovat se v něm. Jako by svému nositeli dali nové oči. Obrovská síla, která sama od sebe dokáže posílit i léčit. Síla jaguára líže staré rány a léčí jizvy po boji. Přináší trpělivost a klid. Jaguár je znamením dravosti, symbolem urozenosti. Černý Panter je úzce spjat s energií měsíce, jeho moudrost je tak hluboká jako sama noc. Moudrost, síla a dokonalost lovu se v těle jaguára i černého pantera snoubí s mystikou a spiritualitou.
Více...
Chladivé osvěžení s Yerba Mate Terereee...

Chladivé osvěžení s Yerba Mate Terereee...

Horké letní dny přetrvávají. Hledáme způsoby, jak se ochladit a osvěžit. S příliš vysokými teplotami klesá naše aktivita a my potřebujeme „nakopnout“. A právě k tomu nám může skvěle posloužit Yerba maté připravená na studený způsob. Tomuto nápoji se říká Tereré. V horkém počasí nás zchladí a zároveň doplní minerální látky, vitamíny i energii.
Více...
Pojďte s námi oslavovat!!! Přijďte s celou rodinou v sobotu 4.8.2018 v Opavě na FESTIVAL OSLAVY BYLIN

Pojďte s námi oslavovat!!! Přijďte s celou rodinou v sobotu 4.8.2018 v Opavě na FESTIVAL OSLAVY BYLIN

FESTIVAL OSLAVY BYLIN JE VZDÁNÍM HOLDU SÍLE A MOUDROSTI BYLÏN Je vyjádřením respektu k cyklům přírody, vztahům mezi lidmi, mezi přírodou a člověkem. Program je nabitý praktickými ukázkami, ochutnávkami i přednáškami. Je určen všem věkovým kategoriím. Na své si přijdou děti, studenti, rodiče i prarodiče. Voňavý celý den, s dobrým jídlem a bylinami. Krámek Ewïny Bylïny se představí na Festivalovém Jarmarku od 10 do 21h Zájemci o vykuřování mají příležitost zúčastnit se praktické dílny od 16h v Altánu Na Ptačím Vrchu
Více...
Růžový kořen neboli rozchodnice růžová

Růžový kořen neboli rozchodnice růžová

Při dávkování 340-680 mg za den extraktu z rozchodnice u smíšené populace ve věku 18-70 let bylo pozorováno snížení depresí bez vzniku nežádoucích účinků. Ve výsledcích se konfrontoval účinek rozchodnice a IMAO-A antidepresiv u mírných depresivních poruch s pozitivním pozorováním jeho vlivu za minimalizace rizika oproti antidepresivní terapii léčivy. Severskými národy žijícími v náročných klimatických podmínkách ověřený adaptogen.
Více...
Rdesno mnohokvěté - Polygonum multiflorum

Rdesno mnohokvěté - Polygonum multiflorum

Základní součást přípravků proti stárnutí v tradiční čínské medicíně Český botanický název: Rdesno mnohokvěté Běžný název: Chinese Knotweed, he shou wu, fo-tiLatinský název: Polygonum multiflorum Rozšíření: Afrika, Asie, Austrálie, Evropa, Jižní Amerika, Severní Amerika
Více...
Konference 75 let LSD ve vědě a umění

Konference 75 let LSD ve vědě a umění

4. - 6. května 2018 / Landek - Ostrava / 8 hodin přednášek Stanislava Grofa na témata LSD ve vědě a LSD v umění / Jedinečná výstava současných českých umělců, jejichž tvorbu LSD ovlivnilo / Přednášky českých výzkumníků a terapeutů s novými poznatky / Koncerty ambientní i trance hudby. Videomapping / Atraktivní industriální prostředí obklopené přírodou / Ubytování v kempu přímo v areálu nebo v blízkém hotelu / Výstava originálních archivních obrazů z doby výzkumů LSD v ČSSR v 60. letech
Více...
Kalea Zakatečiči - Mysteriozní věštecká bylina Mayů

Kalea Zakatečiči - Mysteriozní věštecká bylina Mayů

Nedávné výzkumy uvádějí, že Čontalové, potomci Mayů, žijící v oblasti mexického státu Oaxaky, dodnes připravují ze sušených a drcených listů čaj vyvolávající vize. Po vypití nálevu Indiáni v klidu polehávají a kouří cigarety ze sušených lístků. Šamani nazývají tuto rostlinu thle-pelakano neboli „božské listí“ a tvrdí, že pročišťuje smysly.
Více...
Kratom – kouzelná bylina z jihovýchodní Asie

Kratom – kouzelná bylina z jihovýchodní Asie

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují psychoaktivními a léčivými účinky. Již krátce po konzumaci navozují stavy lehké euforie, uvolnění, zlepšují soustředěnost a ulehčují fyzickou i psychickou námahu a zmírňuje bolest. 
Více...
Ivan čaj - elixír života našich předků

Ivan čaj - elixír života našich předků

Příroda nám dává vše potřebné pro náš život a naše zdraví. Jen my jsme zapomněli, jak tyto dary přírody používat. Lidová moudrost, předávaná z generace na generaci nám zde zanechala informace o mimořádných vlastnostech Ivan čaje. Ivan čaj je již od pradávna unikátním nástrojem přírody, který umožňuje celení těla i jemnohmotných těl.
Více...