OHEŇ ☼ ZPÍVÁNÍ ☼ KAKAO TANEC ☼ JAM

ČARODKY  BELTAIN 2022

Srdečně zveme na přátelské setkání/slet v kruhu, s Medicínami Matky Země, které nám láskavě pomáhají otvírat srdce, tělo, a mysl, a navádějí nás tím na cestu k Duchu. Během dne, večera i noci, budeme společně zvyšovat své vibrace. Sejdeme se v Zahradě Birke, v předvečer Prvního Máje, k oslavě Svátku Života a Lásky. Sejdeme se ke slavnosti OHNĚ. Očistného a ochranného ohně, který přináší štěstí. V tento čas pohané oslavují mystické spojení Boha a Bohyně – Velký Rituál.

OHEŇ bude zapálen v duchu mayské tradice kmene Tz’utujil, strážcem dne a průvodcem ceremonií Ohně, Patrikem.

Během večera a noci budeme ZPÍVAT, HRÁT NA NÁSTROJE, TANČIT, zkrátka oslavovat! Společně s Danielitou se rozvibrujeme, propojíme, oživíme, a rozkveteme při zpívání MEDICINÁLNÍCH PÍSNÍ. Zazní PÍSNĚ přírodních národů, obyvatel pralesa, hor i pouští, v původních jazycích, ve španělštině, portugalštině, angličtině, česky a slovensky, i písně autorské. Vezměte si své oblíbené hudební nástroje, chřestidla atd. Znalost písní není třeba :)

Společně s předky popijeme tradiční, silné, 100% organické kakao z Guatemaly, z oblasti Atitlanského jezera, vyrobeného ručně, z původní odrůdy kakaových bobů Criollo, Nanou Marinou Cruz, léčitelkou, ceremoniářkou, a strážkyní posvátného mayského počtu Cholq’ij/Tzolkin. Duch Kakaa nám během ceremonie otevírá a LÉČÍ srdce, tělo a rozšiřuje mysl. Vlastnosti KAKAA zvyšují pocity lásky, RADOSTI, spokojenosti a SOUNÁLEŽITOSTI, díky uvolňování serotoninu a přítomnosti dalších blažených sloučenin ovlivňujících pohodu. Obřad kakaa je časem pro sebe, když se spojíme s časoprostorem svého Srdce, abychom lépe porozuměli sobě, kým jsme, kam jdeme, jaké jsou naše možnosti. Během ceremonie kakaa se můžeme prožít na velmi hluboké úrovni, cítit se spojeni s ostatními, a se vším co žije. Toto je obřad, který připomíná stvoření člověka. Vrátíme se KE KOŘENŮM a usadíme se ve svém vlastním středu. Kakao je posvátná léčivá rostlina, která podporuje vnitřní cestování do duchovních světů. Používá se po staletí Mayi, Aztéky a dalšími mezoamerickými kulturami v obřadech a každodenním životě. Jako lék a posvátné jídlo se nyní „vrací“ jako způsob, který nás přivádí zpět k rovnováze s přírodou a s našimi srdci. Kakao s láskou připraví Ewa

S prvními paprsky máyového SLUNCE obětujeme vonné pryskyřice a byliny vodní bytosti, která ochraňuje a vyživuje blízký pramen pod Bílou Horou. Studánku ozdobíme pentlemi a květinami, a pak se za rozbřesku omyjeme kouzelnou vodou pro půvab a štěstí. Posvětíme koupelí svá těla a omyjeme jizvy lásky. Přivítáme tak nadcházející čas lásky, milosti, radosti, plodnosti a hojnosti.

Další sdělení budou přidávány postupně.

 

Mitakuye Oyasin

Maltiox

In Lakesh