Hydroláty, to je hydratace vaší pleti v té nejpřirozenější podobě. Hydroláty (květové vody) představují jemnou aromaterapii. Čisté hydroláty značky Florihana jsou v BIO kvalitě, bez konzervantů, alkoholu a mají pro pleť prospěšné – mírně kyselé pH.

Získávají se destilací ekologicky pěstovaných nebo divoce rostoucích rostlin. Díky speciálnímu destilačnímu procesu a vysokému extrakčnímu poměru obsahují hydroláty značky Florihana významný podíl aromatických molekul, zachovávají své jedinečné vlastnosti a delikátní vůni. 

Čisté hydroláty značky Florihana jsou v BIO kvalitě, bez konzervantů, alkoholu a mají pro pleť prospěšné – mírně kyselé pH.

Co je to hydrolát a jak se vyrábí?

Hydrolát je jednoduše produkt parovodní destilace rostlin. Jinými slovy hydrolát můžeme popsat jako kondenzovanou páru, která přešla přes rostlinný materiál.

Slovo hydrolát se skládá z latinského názvu “hydro” = voda a zkratky francouzského slova ”lait” = mléko (prvotní tekutina vycházející z destilačního přístroje má mléčnou barvu).

Dalšími označeními, se kterými se můžete také setkat, jsou: aromatická voda, esenciální voda, hydrosol nebo květová voda (což není úplně přesné, protože hydroláty se získávají nejen z květů, ale i z kořenů, dřeva, listů, jehličí, větviček, semen atd.). Hydroláty mohou být destilovány v podstatě z jakýchkoliv rostlin, tedy nejen ze siličnatých (siličnaté rostliny = rostliny, ze kterých lze získat éterický olej).

Většinou je záměrem destilace rostlin vyrobit éterický olej a hydrolát je považován pouze za jakýsi vedlejší produkt, ale nebylo tomu, tak vždy.