PŘÁTELÉ,
srdečně zveme do Zahrady Birke ve Štramberku, na přednášku kulturoložky, hebraistky, spisovatelky a astroterapeutky Terezie Dubinové
"ZMĚNA JE ŽIVOT aneb jak spolupracovat s aktuální změnou paradigmatu".
Cílem přednášky je seznámení s tematikou, prvotní poznání – povzbuzení zájmu, diskuse, tříbení názorů a myšlenek, společné sdílení. Setkání je zaměřeno více INTERAKTIVNĚ a DISKUSNĚ.
Terezie říká: „Je potřeba si uvědomit, že se mění nejen společnost, mění se celé paradigma, to znamená způsob, jak bychom měli vnímat svůj život a postavení člověka ve světě. Člověk není nejdůležitější tvor na planetě, nejdůležitější je planeta sama, Země jako živá bytost a my jsme spolu s přírodním světem jenom součástí toho velkého děje, kterým planeta sama prochází. Kovid je tedy spíš lekce pro lidský kolektiv, aby se trošku vzpamatoval a srovnal si hodnoty."
Neoficiální životopis Terezie Dubinové, PhD.
"Ročník 1971. Luna v Raku, Venuše v Býku, Slunce v Blížencích, v domě Štíra, v konjunkci se Saturnem (bez komentáře…). Miluji slunečné horké léto, toulání/bloudění Přírodou, svoji rodinu a přátele, svoji kočku, dobré jednoduché jídlo, spánek. Mým nejvýraznějším povahovým rysem je pomalost. Vyrostla jsem v (post)patriarchální kultuře jako perspektivní intelektuálka. Teprve hluboká životní krize mne donutila ponořit se do temných hloubek potlačeného ženského Božství a znovuobjevit Jeho/svoji ženskou sílu a kvality. Zároveň se nezříkám ani psychologicky tzv. mužského přístupu – vysoce si cením zvídavosti, poznávání, vnitřního pohybu, odvahy nabourávat zažité představy, iluze, sebeklamy. Jako dcera, vnučka a pravnučka cítím rodovou zátěž ženského hněvu, jako matka dcer a manželka milovaného muže usiluji o jeho život neničící transformaci. S radostí se připojuji k sílícímu proudu nově se vynořující ženské spirituality pracující na proměně nespravedlivých a negativních programů – vzorů chování, myšlení a cítění. Zároveň silně cítím kořeny evropské spirituality, které nelze opomíjet a revolučně zavrhnout: pohanství, judaismus a křesťanství. Cílem mé práce je naplňovat tato slova… "
VÍCE O PRÁCI Terezie na jejím webu www.oheladom.cz
Na místě Toaleta ♥. Pitnou vodu s sebou. Na Zahradě bude omezený počet stolů a lavic, přineste si prosím deky, karimatky, apod., na kterých můžete "zakempovat".
Vstupné: 400,- Kč
REZERVACE a další informace: eva@ewinybyliny.cz
tel.: +420 608 611 093
DEJTE VĚDĚT VŠEM, KOHO BY TATO AKCE MOHLA ZAJÍMAT!
Děkujeme