Zveme Vás na oslavu energie Beltine prostřednictvím ceremonie Mayského Posvátného Ohně. Skrze energii rituálu se dostaneme za hranice našeho všedního, mechanického času, do Posvátného Času, kdy se mohou dít zázraky a velké léčení.
 
Propojíme se v den energie odpuštění a podpory od našich předků, v tónu podporujícím růst a realizaci, ve dni 10 Ajmaq. V tento den Mayové prosí o odpuštění a o podporu svých předků. Je to skvělý den pro všechny, aby odpustili a aby jim bylo odpuštěno. Budeme obětovat ohni a modlit se za Odpuštění, očistu, o materiální a spiritualitu podporu skrze naše předky.
 
Ceremonie posvátného ohně jsou pro Maye dodnes největší medicína a slouží k pozvednutí vědomí člověka, k léčení těla i ducha. Propojíme se se všemi živly, s energiemi 20-ti znamení Tzolkinu, ze kterých je utkán vesmír a spojíme se sami se sebou i s našimi předky. Ceremonií Vás bude provázet Mayský Strážce Dne Patrik Josífko.
 
Více informací o energii dne a o mayské spiritualitě najdete na:
 
 
PRAKTICKÉ INFORMACE K CEREMONII:
 
Ceremonie ohně obvykle trvá minimálně dvě hodiny, vezměte si proto vhodné oblečení. U ohně bude zázemí v Klubu Hlubina, kde můžete využít toalety a objednat si nápoje.
  
BELTINE je především svátkem radostným! Právě začíná světlá část roku – léto! Oslavujeme Přírodu, Pachamamu, obnovení a znovuzrození, sebevědomí, sebelásku, životní sílu, plodnosti, magii, lásku, extázi a sexualitu. Probouzí se hadí, či chcete-li, dračí síla Země, ožívají zemské čakry i čakry lidského těla. Oslavujeme mužský a ženský tvořivý princip. Magickým snoubením protikladů dosahujeme harmonie a napojení na vyšší síly. Beltine je spojením Boha a Bohyně v posvátném svazku. Je to sňatek Slunce a Vody. Voda oplodněná Sluncem!!! Keltům začíná čas Rohatého Boha a Paní ze Zelených Lesů. Právě nyní je ta nejvhodnější doba pro magii, pro zakládání lesních a zahradních svatyní, k odměnění strážných duchů vašich domovů.
 
A letošní Beltine je obzvlášť silný, máme na nebi mnoho silných konstelací a událostí. Noc je třeba prozpívat i protančit, půlnoc je hranicí mezi dvěma polovinami roku, a je to zároveň doba očistných obřadů, kdy nejsilnějším očistným médiem je oheň. Právě ohně pálené na Beltine mají všechny živé tvory zbavit všeho nečistého, co se nashromáždilo v temném zimním období a zároveň jim dodat ochranu pro období nadcházející. Noc patří ještě k vládě temnot a následující den již patří světlé polovině roku. Slunce vycházející ráno 1. máje deset minut tančí radostí.
 
Noc ze 30. dubna na 1. května je také svátkem germánských kmenů – slyšeli jste již pojem Valpružina noc. Valpurga byla saská bohyně, které tradice připisuje patronství nad čarodějnicemi. Zajímavé je, že slovo Valpurga znamená staročesky čarodějnice.
 
Na počest Matky Země se oblečme do oděvů zelené barvy. Připravíme společně oltář, natrháme květiny, přineseme vodu z řeky. Vezměte obětiny divoké zvěři a přírodním živlům.
 
Po rituálu zůstaňme pospolu, doneste jídlo na společný stůl, medovinu…
 
  
O Vašem osobním mayském archetypu se dozvíte více na http://www.MayskyStromZivota.cz a můžete se tak snadněji propojit s energiemi rituálu.
 
Veřejná ceremonie ohně začíná cca v 18:30 večer (není třeba rezervace).
Doporučený dobrovolný příspěvek na obětiny 150 Kč.
Místo: areál u Klubu Hlubina, Oblast Dolních Vítkovice, Ostrava
 
 
Prosím, dejte vědět všem, koho by tato akce mohla zajímat.
Děkuji, Maltiox!