Entheogeny a KRATOM

Informace

KALEA ZAKATEČIČI drcené listy s květem Zobrazit větší

KALEA ZAKATEČIČI drcené listy s květem

Mysteriozní věštecká bylina Mayů dává člověku schopnost dozvědět se ve snu od Bohů rady a návody k léčení

Produkt je etnobotanický vzorek. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék ani potravinu. Nemá doložené alergické účinky.

Více informací

1 Položka

49 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Tento rostlinný druh se vyskytuje od Mexika až po Kostariku, v tropických oblastech severní části Jižní Ameriky. V Mexiku roste v horách a v mlžných pralesech mezi duby a borovicemi. Kalea zakatečiči je hustě rozvětvený keř s vejčitými, hrubě pilovitými, 2-6 cm dlouhými listy. Květenství je husté, obvykle složené z dvanácti květů.

Tato nenápadná křovina, v Mexiku přezdívaná zacatechichi neboli „hořká tráva“, hraje důležitou roli v lidovém léčitelství. Používá se nejvíce jako prostředek povzbuzující chuť k jídlu. Zároveň pomáhá i při snižování horečky, k potlačení bolesti, a k léčení průjmu. Uplatňuje se též jako velmi účinný insekticid.

Nedávné výzkumy uvádějí, že Čontalové, potomci Mayů, žijící v oblasti mexického státu Oaxaky, dodnes připravují ze sušených a drcených listů čaj vyvolávající vize. Po vypití nálevu Indiáni v klidu polehávají a kouří cigarety ze sušených lístků. Šamani nazývají tuto rostlinu thle-pelakano neboli „božské listí“ a tvrdí, že pročišťuje smysly.

Kalea obsahuje germakranolidy a zatím neznámý alkaloid. Mírné halucinogenní působení může být označeno za sny vyvolávající. Je vědci ověřeno, že skutečně zesiluje snové fáze spánku. Doposud se však z této rostliny nepodařilo izolovat žádnou halucinogenní látku. 

Prorocká Kalea je vynikající také jako vykuřovadlo. Díky svému věšteckému potenciálu pomáhá spojit se s Předky, navázat spojení s Bohy i Duchy. Takto lze získat rady týkající se různých životních situací, nebo léčby nemocí. O podporu při snění požádejte osobním rituálem.

Účinky kaley se projevují především ve spánku. Sen se pak může stát branou k vlastnímu podvědomí. Chcete-li využít své sny k zlepšení kvality svého života, vědomě se věnujte svým snům, zaznamenejte si je, probádejte je, nebo je rovnou prožijte. Postupně se dostanete do snové skutečnosti a stanete se aktivním tvůrcem své nové skutečnosti, díky vědomé práci ve snu. Staré programy aktualizujete. Dosáhnete toho pravidelným spojováním se se spiritem posvátné kaley.

Další zprávy o této unikátní Bylině na Blogu