Entheogeny a KRATOM

Informace

KALEA ZAKATEČIČI drcené listy s květem Zobrazit větší

KALEA ZAKATEČIČI drcené listy s květem

Mysteriozní věštecká bylina Mayů dává člověku schopnost dozvědět se ve snu od Bohů rady a návody k léčení

Produkt je etnobotanický vzorek. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék ani potravinu. Nemá doložené alergické účinky.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

49 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Tento rostlinný druh se vyskytuje od Mexika až po Kostariku, v tropických oblastech severní části Jižní Ameriky. V Mexiku roste v horách a v mlžných pralesech mezi duby a borovicemi. Kalea zakatečiči je hustě rozvětvený keř s vejčitými, hrubě pilovitými, 2-6 cm dlouhými listy. Květenství je husté, obvykle složené z dvanácti květů.

Tato nenápadná křovina, v Mexiku přezdívaná zacatechichi neboli „hořká tráva“, hraje důležitou roli v lidovém léčitelství. Používá se nejvíce jako prostředek povzbuzující chuť k jídlu. Zároveň pomáhá i při snižování horečky, k potlačení bolesti, a k léčení průjmu. Uplatňuje se též jako velmi účinný insekticid.

Nedávné výzkumy uvádějí, že Čontalové, potomci Mayů, žijící v oblasti mexického státu Oaxaky, dodnes připravují ze sušených a drcených listů čaj vyvolávající vize. Po vypití nálevu Indiáni v klidu polehávají a kouří cigarety ze sušených lístků. Šamani nazývají tuto rostlinu thle-pelakano neboli „božské listí“ a tvrdí, že pročišťuje smysly.

Kalea obsahuje germakranolidy a zatím neznámý alkaloid. Mírné halucinogenní působení může být označeno za sny vyvolávající. Je vědci ověřeno, že skutečně zesiluje snové fáze spánku. Doposud se však z této rostliny nepodařilo izolovat žádnou halucinogenní látku. 

Prorocká Kalea je vynikající také jako vykuřovadlo. Díky svému věšteckému potenciálu pomáhá spojit se s Předky, navázat spojení s Bohy i Duchy. Takto lze získat rady týkající se různých životních situací, nebo léčby nemocí. O podporu při snění požádejte osobním rituálem.

Účinky kaley se projevují především ve spánku. Sen se pak může stát branou k vlastnímu podvědomí. Chcete-li využít své sny k zlepšení kvality svého života, vědomě se věnujte svým snům, zaznamenejte si je, probádejte je, nebo je rovnou prožijte. Postupně se dostanete do snové skutečnosti a stanete se aktivním tvůrcem své nové skutečnosti, díky vědomé práci ve snu. Staré programy aktualizujete. Dosáhnete toho pravidelným spojováním se se spiritem posvátné kaley.

Další zprávy o této unikátní Bylině na Blogu