Kakaové produkty

Informace

KAKAOVÉ BOBY NEPRAŽENÉ - NELOUPANÉ (EKVÁDOR) Zobrazit větší

KAKAOVÉ BOBY NEPRAŽENÉ - NELOUPANÉ (EKVÁDOR)

Ekvádorské kakaové boby patří k nejkvalitnějším a nejznámějším na světě. Mají mnoho blahodárných účinků a jsou typické svým vyjímečným aroma a chutí. Rozdrcené boby lze použít též v kuchyni k přípravě rozličných pokrmů. Hodí se však ideálně rovnou chroupat jako oříšky. Denně 6 až 10 bobů pro dobrou náladu :-)

Více informací

Tento produkt již není na skladě

79 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Kakaové boby jsou sušená semena plodů kakaovníku Theobroma cacao. Obsahuje přibližně 300 chemicky identifikovatelných látek, což z něj činí jednu z nejkomplexnějších potravin planety. Kakao obsahuje široké spektrum minerálů, vitamínů a antioxidantů. Je zejména primárním zdrojem hořčíku a organické síry v přírodě. Moderní studie potvrzují jeden z nejvyšších obsahů antioxidantů v plodině, obsahuje přibližně 10% flavonoidních antioxidantů, což je 2x více než červené víno a 3x více než zelený čaj. Antioxidanty v syrovém kakau jsou vysoce stabilní a snadno vstřebatelné pro lidský organismus. Kakao i pravá čokoláda, má na lidský organismus stimulující a povzbuzující účinky. Je spojováno s láskou, potěšením, uvolněním a pocity štěstí. Látky, které byly pro tyto účinky zkoumány, jsou mimo jiné anandamid, arginin, dopamin, tryptofan a fenyletylamin. Anandamid je endogenní kanabinoid přirozeně přítomný v lidském mozku, spojený s pocity blaženosti nebo uvolnění – ananda kupříkladu znamená v sánskrtu blaženost. Arginin je považován za přírodní viagru. Tryptofan je esenciální aminokyselina, která je prekurzorem serotoninu, významného neurotransmiteru ovlivňujícím mimo jiné nálady a pocity. Fenyletylamin, který bývá nazýván hormonem lásky a štěstí, je endogenní amfetamin.

Kakaové boby jsou základní surovinou pro výrobu skutečně kvalitní čokolády. Jsou vhodné i k přímé spotřebě jako oříšky. Mohou se konzumovat jak oloupané, tak i neoloupané - se slupkou. Rozdrcené boby lze použít i v kuchyni do různých pokrmů.

Ekvádorské kakaové boby patří k nejkvalitnějším a nejznámějším na světě. Mají mnoho blahodárných účinků a jsou typické pro svoje vyjímečné aroma a chuť.

Nabízíme kakaové boby odrůdy Arriba Nacional z oblastí Esmeraldas, Manabi, Los Rios, Azuay, Bolívar, Guayas, Santa Elena, Loja, Sucumbios, Napo, Fco a Orellena.

Dodavatelé jsou pečlivě vybíráni, osobně je dohlíženo na sklizeň, následný nákup surovin, nakládku zboží v Ekvádoru i vykládku v ČR.

Původ suroviny: Ekvádor

Balení: 100g / obsahuje cca 64 kakaových bobů ; 200g; 500g

Výrobce: Čokoládovna Troubelice