Léčivé plody, ovoce, ořechy a semena (SP)

Informace

Jujube - Cicimek datlový s peckou Zobrazit větší

Jujube - cicimek datlový s peckou

Jujube s peckou! V TCM jujube plod tradičně užívaný do ovocného čaje i s peckou. Ziziphus zizyphus neboli jujube je tradiční čínská rostlina produkující chutné plody. Dokonce je řazen mezi nejstarší užívané ovoce tradiční čínské medicíny.

Více informací

Dodání do 10 dnů

69 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Jujube s peckou! V TCM jujube plod tradičně užívaný do ovocného čaje i s peckou.

Ziziphus zizyphus neboli jujube je tradiční čínská rostlina produkující chutné plody. Dokonce je řazen mezi nejstarší užívané ovoce tradiční čínské medicíny. Cicimek se užívá déle než 4 000 let. Je zajímavé, že cicimek začal být západní medicínou zkoumán teprve nedávno. Na projev jujube stačí jedno balení na osobu, jež je odměřenou dávkou na tři týdny.

Sušené plody jujube mají lahodnou nasládlou jemně navinulou chuť – je podobná chuti datlí.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních, nám nedovoluje informovat vás o účincích těchto plodů na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu nebo v literatuře.

Tradiční použití: 10 g denně se konzumuje přímo či se nařezané jujube přidává jako dochucovací sladicí složka do čaje. Denní dávku je vhodné rozdělit do dvou částí. Jeden vypeckovaný plod jujube váží cca 3,3 g.

Nutriční hodnoty:

Nutriční hodnoty ve 100 g

Energetická hodnota

1 177 kJ/281 kcal

Bílkoviny

4,72 g

Tuky

0,5 g

- z toho nasycené mastné kyseliny

0 g

Sacharidy

72,52 g

- z toho vláknina

6 g

Sodík

5 mg

Sušené ovoce jednodruhové

Surovina pro přípravu bylinného čaje – nálevu a pro individuální užití