Minerály a Vitamíny

Informace

Nové Hierba Luisa Original Uncaria Zobrazit větší

Hierba Luisa Original Uncaria

Hierba Luisa - "tráva" s citronovou chutí a blahodárnými pozitivními účinky na náš organismus, si  zasluhuje, abychom ji měli vždy po ruce. Nápoj z ní připravený má skvělou chuť. Rozdrcená se používá jako koření do různých pokrmů. Sušené krájené listy, ručně pečlivé přebírané, čerstvý sběr. Ojedinělá kvalita, záruka spokojenosti.

Více informací

2 ks

78 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

VÍCE INFORMACÍ SE DOZVÍTE Z VEŘEJNĚ DOSTUPNÉHO ZDROJE NA http://www.rostlinyzperu.cz/hierba-luisa/ 

CO TO JE „HIERBA LUISA“

V Peru je Hierba Luisa -  „tráva“ s příjemnou citronovou chutí a vůní pěstovaná téměř v každé zahradě, nejen pro její pozitivní účinky na náš organismus. Může napomáhat jeho správné činnosti, zmírňovat následky špatné skladby stravy, nezdravého životního stylu a prostředí. Je známá také pod názvem Citronella, Lemon grass, Lemon tea, Hierba limon.

Všechny části rostliny vydávají silnou, citronovou vůni, díky které je také známá jako „citronová tráva“. Z jejich čerstvých i sušených listů se připravuje osvěžující nápoj. Rozdrcené lístky mohou být použity v kuchyni, jako koření dodávané do různých pokrmů. S ohledem na chuť a vůni je Hierba Luisa všeobecně užívaným prostředkem v asijské kuchyni, jako koření do polévek, k přípravě ryb, mořských plodů a jiných jídel.

Hierba Luisa má široké využití také v potravinářství, kosmetice a aromaterapii.

Olej získaný z listů Hierba Luisa se užívá při výrobě parfémů a mýdel. Výtažků z listů se užívá do relaxačních a osvěžujících koupelí, odstraňujících únavu a stres. Stačí vložit hrst listů do plátěného sáčku, umístit pod proudem vody tekoucí do vany a ponechat ho ve vaně po dobu koupele. Lze také připravit výluh z hrsti listů a vlít ho do vany naplněné vodou. Je to jednoduché a velice osvěžující.

 

CO OBSAHUJE NAŠE BALENÍ

Speciálně vytříděné, sušené a krájené části rostliny Cymbopogon citratus. 

Z čerstvého sběru, ručně přebírané v naší provozovně. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

 

ZPŮSOB PŘÍPRAVY A POUŽITÍ

Nejčastěji 3-5 gramů byliny zalít cca 700 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně 1 sklenku. Nebo na jednu porci: 1 lžičku byliny zalít sklenkou studené vody, vařit na malém ohni 5-10 minut. 

 

UPOZORNĚNÍ

Nedoporučuje se dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.

 

CO JE MARCA PERÚ

Firma Uncaria ČR má tu čest být držitelem prestižního certifikátu PROM PERU

Certifikát MARCA PAIS PERÚ je propůjčována jen nejlepším firmám dosahujícím vysoké kvality svých produktů a služeb, a to především v rámci samotného Peru. Jako první v Evropě získala společnost UNCARIA právo tento chráněný znak používat v roce 2019 a v letošním roce byla po prověřeni kvality a celé činnosti společnosti jeho platnost prodloužena na další období.

KVALITA MÁ JMÉNO UNCARIA ®    

Naše motto „jen z dobrého se rodí dobré“, potvrzuje naši péči o kvalitu, za kterou nás oceňují tisíce zákazníků. Celý proces od pěstování, sběru, sušení až po zabalení do spotřebitelských obalů je pod přísným dohledem zaměřeným na vysokou jakost.