Wayusa nefermentovaná

Informace

WAYUSA NATURAL - CELÉ LISTY (1000g) Zobrazit větší

WAYUSA NATURAL - CELÉ LISTY (1000g)

WAYUSA NATURAL

nefermentované celé listy

hmotnost balení 500g

Cena 585,00 Kč (cena za 1kg 1170,00 Kč)

Více informací

Dodání do 10 dnů

995 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

WAYUSA NATURAL

NEFERMENTOVANÉ CELÉ LISTY

Wayusa ve své nejpřirozenější podobě celých listů, které prošly citlivým sušením ve tmě. Celé listy jsou pečlivě očištěny a rozloženy na síta. Absence slunečních paprsků a omezené proudění vzduchu zpomaluje proces sušení, a tím zamezuje fermentaci (resp. oxidaci). Výsledkem tohoto zdlouhavého procesu je svěží chuť s jemným bylinným aromatem. Listy stačí povařit na mírném ohni po dobu 10 minut. Delším povařením (nebo povařením většího množství listů) lze připravit silnější nápoj plné chuti s bylinným aftertastem.

Narozdíl od své sestry cesmíny paraguayské má wayusa díky absenci hořkých složek a obsahu theobrominu mírně nasládlý aftertaste (cukr samozřejmě neobsahuje). Povzbuzující složkou je kofein, kterého obsahuje cca 90-110 mg / 2dl, tedy o něco méně než káva. L-theanin, aminokyselina, která působí na mozkovou aktivitu uklidňujícím účinkem, způsobuje, že povzbuzující efekt wayusového nápoje je pozvolný a déle trvající.

95% světové produkce wayusy pochází z ekvádorské Amazonie, z oblasti Napo. V Kičua jazyce místních lidí znamená "silný" nebo "síla".

PŘÍPRAVA

>    do 1l studné vody vložte cca 15-20 listů
>    přiveďte k varu a nechejte cca 10-15 minut povařit na mírném ohni
>    případný bílý kal na povrchu s nadhledem a bez obav ignorujte, patří k wayuse a není známkou nežádoucích látek