Semena rostlin (SP)

Informace

Odběr novinek

Semena rostlin (SP) Počet produktů: 29

na stránku
Zobrazeno 1 – 21 z 29 položek
 • 79 Kč Dodání do 10 dnů

  Agáve parryi je nejúhlednější agáve tvořící mohutnou růžici složenou z hustě rostoucích stříbřitě šedých listů. V přírodě je rozšířeno v jihovýchodních státech USA a v severním Mexiku. Roste v nadmořské výšce až 2 700 m. a je mrazuvzdorná až do −25 °C.

  79 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 79 Kč Dodání do 10 dnů

  Bambus (lat. Himalayacalamus falconeri) – odolnost −9 °C – zajímavý rostlinný druh, k němuž se váže mnoho superlativů a jenž je stále obestřen tajemstvím Dálného východu. Již více než dvacet milionů let se bambusy vyskytují na modré planetě ve své původní, téměř nezměněné podobě.

  79 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 69 Kč Dodání do 10 dnů

  Bambus (lat. Bambusa Vulgaris) – odolnost −5 °C – zajímavý rostlinný druh, k němuž se váže mnoho superlativů a jenž je stále obestřen tajemstvím Dálného východu. Již více než dvacet milionů let se bambusy vyskytují na modré planetě ve své původní, téměř nezměněné podobě.

  69 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 79 Kč Dodání do 10 dnů

  Tento druh banánovníku pochází z Jihočínské horské provincie Yunnan a jeho stonek dokáže odolat teplotám až −5 °C. Má světle zelené až 1,8 m dlouhé listy, jejichž řapíky tvoří modrozelený pseudokmen. Díky častému pokrytí sněhem v horských oblastech, kde se vyskytuje, si získal pojmenování "sněhový banánovník".

  79 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 39 Kč Dodání do 10 dnů

  Čínský čajovník – Camellia sinensis – je menší (keřovité čajovníky o výšce 3 až 6 m) než čajovník asamský (stromy o výšce 6 až 15 m), má menší, 4–7 cm dlouhé tuhé a hladké lístky a hodí se pro pěstování ve vyšších polohách (nad 1 150 m n. m.) se subtropickým a mírnějším podnebím.

  39 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 64 Kč Dodání do 10 dnů

  Chilli Cayenne Gold je odrůda Cayenského pepře (Capsicum annuum). Plody jsou 5–12 cm vysoké, plné žluté barvy. Jsou extrémně pálivé. V našich klimatických podmínkách mohou být pálivější než Naga Jolokia. Jejich výhoda je právě v jejich přizpůsobivosti na naše podmínky.

  64 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 79 Kč Dodání do 10 dnů

  Cayenský pepř (lat. Capsicum annuum) jsou suché, drobné, kuželovité a ostře pálivé chilli papričky skvělé chuti, které rostly původně v údolí řeky Cayen v dnešní Francouzské Guayaně. Český název „pepř“ vznikl nepřesným překladem z angličtiny, kde „pepper“ znamená jak pepř, tak i papriku, cčetně chilli.

  79 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 89 Kč Dodání do 10 dnů

  Red Savina Habanero je klasika mezi ostrými chilli. Pro svou typickou chuť a aroma je proslavená po celém světě. Do nedávna patřila za nejpálivější papričku světa se svými 500 000 SHU, dokud ji nepřekonala Naga Jolokia Bhut.

  89 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 79 Kč Dodání do 10 dnů

  Paprička jalapeño [chalapeňo] (Capsicum annuum) je původem z Mexika. Své jméno má podle hlavního města mexického státu Veracruz Jalapa, ale původ slova je z aztéckého Xalapa. Jedná se pravděpodobně o nejpopulárnější papričku na americkém kontinentu.

  79 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 89 Kč Dodání do 10 dnů

  Chilli Naga Jolokia Bhut je nejpálivější chilli světa! Archeologické nálezy potvrdily, že domovem pálivých paprik byla Jižní Amerika, kde se konzumovaly již v období 7 500 př. n. l. Považují se za první zdomácnělou zeleninu v Americe.

  89 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 79 Kč Dodání do 10 dnů

  Bez nadsázky lze říci, že konečně můžeme začít na našich zahradách pěstovat pravý Eucalyptus. Eucalyptus PAUCIFLORA pochází z nejvyšších poloh Tasmánie, kde panují obdobné, ne-li drsnější podmínky, než máme u nás. Velice rychle roste, je stálezelený a navíc velice aromatický.

  79 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 69 Kč Dodání do 10 dnů

  Ginko biloba (jinan dvoulaločný) je tradiční čínská léčivka užívaná již více než 5 000 let. Je přímým potomkem kapraďorostů a na naší planetě se vyskytovala již v období druhohor. Svým obsahem až 60 flavonoidů, terpenů, organických kyselin a dalších látek nenajdete v žádné doposud známé rostlině na planetě.

  69 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 49 Kč Dodání do 10 dnů

  Gotu kola je významnou součástí indické ájurvédy. Gotu kola se podílí na činnosti centrální i periferní nervové soustavy jako tonikum a adaptogen. Patří do skupiny mozkových nutrientů, významně přispívá k posílení paměti a učení. Zlepšuje koncentraci a duševní zdraví.

  49 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 78 Kč Dodání do 10 dnů

  Tato teplomilná rostlina pochází z Indie nebo z Afriky, známá byla již ve 2. tisíciletí př. n. l. v Egyptě. Nepěstujeme ji sice mnoho, zato ve všech tropických a subtropických oblastech. Jak okra vypadá? Střídavé, velké, dlanité listy s pěti nepravidelnými cípy.

  78 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 79 Kč Dodání do 10 dnů

  Planika obecná (Arbutus unedo) je nevelký strom vysoký až 6 m, stálezelený, se sukovitou, loupavou, zespodu sytě hnědou borkou. Je dlouhověký. Plody jsou velké asi 2 cm, kulovité, červené. Drobné kvítky, podobné vřesovým, se objevují až koncem podzimu a následující rok dozrávají plody s malými bradavkami, pripomínající liči.

  79 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 76 Kč Dodání do 10 dnů

  Pěstování rostlin bylo od samých počátků spojeno s přenášením semen a zaváděním nových druhů a odrůd na území, kde dosud nerostly. Introdukce cizokrajných rostlin má neobyčejný význam hospodářský, tímto způsobem byly získány četné rostliny okrasné, technické i užitkové.

  76 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 76 Kč Dodání do 10 dnů

  Kávovník Coffea arabica je tropická stálezelená dřevina. Pochází ze západní Afriky a jižní Habeše. Rozšířil se nejdříve do Arábie a potom do ostatních zemí, nejvíce do Brazílie, Jižní Ameriky a Asie. Tvoří nízké keře nebo stromky s vodorovně rozloženými větvičkami.

  76 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 75 Kč Dodání do 10 dnů

  Cymbopogon citratus, citronela, voňatka, vousatka citrónová, lemongrass – pod všemi těmito názvy se skrývá rostlina silné citrónové chuti a aroma od pradávna používaná v kuchyni jako koření do jídel, polévek, čajů apod.

  75 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 74 Kč Dodání do 10 dnů

  Maka je celoroční dvouletá rostlina malého vzrůstu, dorůstá výšky až 15 cm. Má specifickou sladkou chuť a aroma. Pro své vynikající účinné a fytoterapeutické schopnosti se používá jako pomoc při různých onemocněních i jako vynikající doplněk jídel a pochutin.

  74 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 59 Kč Dodání do 10 dnů

  Zelená forma tradičního jihoamerického rostlinného čaje Maté z cesmíny paraguajské. Obsahuje velké množství minerálů, vitamínů a antioxydantů ( A, B1, B2, B3, B5, C, E, betakaroten, z řad minerálů mangan, hořčík, vápník, železo, fosfor, selen, hliník, draslík, křemík, různé kyseliny, alkaloidy, saponiny, flavonoidy, stopové prvky, asi 20 druhů aminokyselin).

  59 Kč
  Dodání do 10 dnů
 • 59 Kč Dodání do 10 dnů

  Bílá odrůda morušovníku pochází z Číny a Koreje. V Evropě se začala pěstovat až v šestnáctém století zvláště pro hedvábnický průmysl. Severní Amerika je domovem červené moruše, která se však v Evropě pěstuje jen zřídka.

  59 Kč
  Dodání do 10 dnů
Zobrazeno 1 – 21 z 29 položek